ubytování v Krkonoších | pokoje k pronájmu | rekreace na horách | víkendové pobyty | dovolená v Krkonoších
Ubytování Pod Kotlem - logo
kontakt
tel.

e-mail
mapa
Lenka Johnová
+420 732 589 605
+420 737 620 608
info@ubytovani-podkotlem.cz
GPS 50°41'6"N, 15°31'47"E
CZ EN

Naše okolí

Vzhledem ke své poloze jsou Vítkovice ideálním výchozím bodem pro pěší i pro cykloturistiku. Místa jako Dvoračky, Rezek, Rovinka, Horní Mísečky, Zlaté navrší, jsou dostupná jak na kole tak pěšky. Ubytujte se u nás a udělejte si výlety na hřebeny Krkonoš a poznejte jak krásné naše hory jsou!

Lyžařské aktivity

Vítkovice jsou v zimní sezóně vyhledávanou rekreační oblastí s řadou lyžařských areálů

Skiareál Aldrov je areálem ke kterému se od nás poholně dostanete pěšky a leží v nadmořské výšce 733 m.n.m. Čtyřsedačková lanovka s červenou a modrou sjezdovkou překoná výškový rozdíl 135metrů. Místní se pyšní skutečností, že otvírání lanovky se zúčastnil prezident Václav Klaus, čímž získala přezdívku Prezidentský Express. Aldrov je také domovským areálem Šárky Záhrobské, juniorské mistryně světa ve slalomu 2005 a mistryně světa ve slalomu 2007. Skiareál Vurmovka je vhodná především pro rodiny s malými dětmi a lyžařský areál Janova Hora v nadmořské výšce 750 m.n.m. nabízí 3 vleky 4 sjezdové tratě, dětský vlek, snowtubing či snowpark.

Další skiarály v dosahu do 10 km:
Horní Mísečky – Medvědín je klidné středisko ve Vítkovicích položené ve výšce 1000 m.n.m. Lanová dráha Medvědím vede do nadmořské výšky 1270 m.n.m. a je ideálním spojením Horních Míseček se Špindlerovým Mlýnem. Nachází se zde sjezdové tratě všech obtížností, včetně těch závodních. Tratě mají umělé zasněžování a upravují se každý den. Další služby, které se zde nabízejí jsou snowbordpark, ski-škola a snowbord-škola, snowtubing. No a pokud nechcete lyžovat můžete ve Špindlu navštívit sáňkařskou 4 km dlouhou dráhu. Na její vrchol Vás vyvezou a vy budete svištět na vlastních, nebo půjčených saních dolú.
Rokytnice n/Jizerou nabízí více areálů k lyžování jako např. skiareál Modrá hvězda a Bahýnka a nejznámější Studenouv, kde je 4sedačková lanovka a několik vleků. Největší areál Horní Domky, který se rozkládá na jižních svazích Lysé Hory je oblíbeným a vyhledávaným areálem v této oblasti. Zde mohou lyžaři využít upravených tratí různých obtížností v celkové délce 14 km.
Benecko je klidné lyžařské středisko vhodné pro rodiny s dětmi i pro náročné lyžaře. Nabízejí 4sedačkovou lanovku a 12 lyžařských vleků a celou řadu upravených běžeckých tratí.

Horská Bouda Žalý

V roce 1836 byla na vrcholu Předního Žalého vybudována hrabětem Janem Nepomukem Františkem Harrachem dřevěná rozhledna. Ta byla v roce 1889 nahrazenou montovanou železnou vyhlídkovou věží s výškou 15 metrů a v roce 1890 doplněna dřevěnou vyhlídkovou restaurací. V této době se Žalý stalo vyhledávaným cílem turistický výprav z blízkého Benecka i vzdálenějších míst. V roce 1892 byla ocelová konstrukce nahrazena dnešní kamennou věží o výšce 18 metrů, vyhudovanou s ohledem na očekávaný vzrůst okolních smrků, přesto ale bylo nutno pro zachování výhledu provést v šedesátých letech částečné odlesnění vrcholové partie.
Jde o jedinou kamennou rozhlednou v Krkonoších. Z rozhledny lze přehlédnout celé panorama Krkonoš, části Jizerských hor a Orlických hor, podhůří a části Českého ráje.
Dne 19. srpna 1900 vyhořela dřevěná restaurace. V roce 1904 dal Harrach postavit novou hospodu, která byla po první světové válce zrekonstruována a v roce 1939 rozebrána. Na jejích základech byla v letech 2008-2009 vybudována nová dřevěná chata, která byla postavena tak, aby se z vnějšku podobala Harrachově stavbě, vycházelo se při tom i z jejích původních stavebních plánů. Stránky Horské Boudy Žalý.

Hurá na Huculy

Horská farma Hucul se nachází v úbočí svahu Janovy hory, v obci Vítkovice v západní části Krkonoš. Na 200 hektarech pastvin, jež sahají až do nadmořské výšky 1100 metrů, se pase stádo huculských koní, které se počtem i kvalitou chovných klisen a hřebců řadí mezi nejlepší chovy huculských koní v České republice.
Mezi služby, které Farma Hucul svým návštěvníkům nabízí, patří výuka jízdy na koni, vyjížďky do terénu a příjemné posezení v roubené hospůdce, kde nabízejí speciality z vlastní produkce chovu skotu. Farma ,obklopená stády pasoucích se koní, s podmanivým výhledem na horské hřebeny Krkonoš a údolí řeky Jizerky, láká svou drsnou krásou a působivou atmosférou k návštěvě nejen milovníky jezdeckého umění.

Oblíbené cíle výletů do okolí

  • Kotel
  • Zlaté navrší
  • Pramen Labe, cesta údolím Bíleho Labe a Labská bouda
  • Kozí hřbety
  • Pančavské vodopády
  • Dvoračky
  • Žalý
Na Zlatém navrší můžete spočinout u pomníku Hanče a Vrbaty, dvou slavných běžkařů, kteří zahynuli v r. 1913 při závodech. Kotel je výrazný krkonošský vrchol nacházející se ve výšce 1435 m.n.m. Z jihovýchodní strany je obklopen Malou a Velkou Kotelní jámou, které jsou v zimě často ohrožovány lavinami. Jako celé Krkonoše byl i Kotel vymodelován kaledonským vrásněním, a proto je složen převážně ze svoru. V okolí se nacházejí další vrcholy jako např. Lysá Hora. Samotný vrchol je však nedostupný, jelikož leží v první zóně Krkonošského národního parku a žádné turistické trasy na vrchol nevedou. Kotel je dostupný z Rokytnice nebo ze Zlatého návrší. Nejbližší odpočinkové zastávky jsou Dvoračky, Vrbatova Bouda nebo Labská bouda.

Ledový Krakonoš v Jilemnici

Huculský kůň

Výlet na kotel

U Huculských koní

      mobil +420 732 589 605, +420 737 620 608
      e-mail info@ubytovani-podkotlem.cz
Valid XHTML 1.0 Strict   Valid CSS